Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ořechové trubičky

Vypracujeme těsto: 350 g hl. mouky, 150 g ml. cukru, 200 g tuku, 1 vejce, 1 žloutek, 70 g ml. ořechů, 1PL kakaa. Dáme do ledničky, druhý den vyválíme, nakrájíme obdélníčky 4 x 6 cm. Navineme na kovové trubičky a upečeme. Plníme máslovým krémem: utřeme 200 g másla, 200 g ml. cukru, a 1 lžíci rumu. Konce trubiček namáčíme do čokoládové polevy. 

 

 

 Obrazek

Zleva:  vanilkové rohlíčky,  vídeňská srdíčka,  kakaové rohlíčky,  dortíčky,  kokosoví tučňáci,  valašský měsíček,  mocca oválky,  popelčin oříšek

 

Vanilkové rohlíčky

45dkg hladké mouky, 4 dkg cukru, 30dkg másla, 15dkg mletých ořechů, 3 žloutky

Vypracovat těsto, vyválet váleček jako na špalíčky, potom rozdělit rozdělit na kousky z kterých děláme malé válečky a formujeme do rohlíčků. Dáme na plech a pečeme. Necháme malinko vychladnout a obalujeme v moučkovém cukru s vanilkovým.

 Vídeňská srdíčka

200 g polohr. mouky, 70 g mletých lískových oříšků, 70 g moučkového cukru, 140 másla nebo rostlinného tuku, trochu citronové štávy, špetka mleté skořice
špetka kypřícího prášku do pečiva

Krém

1/4 l mléka,1 vanilkový pudink, 2 lžíce moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 70 g másla.

Ze všech surovin zpracujeme těsto, necháme půl hodiny odpočinout. Vyválíme plát 3 mm180 °C upečeme dorůžova. Spojíme 2 srdíčka džemem a třetí srdíčko krémem. silný, vykrajujeme srdíčka a při teplotě

Z mléka a pudinkového prášku uvaříme pudink. Máslo s cukrem vymícháme do pěny, přidáme pudink a vymícháme hladký krém. Slepená kolečka potřeme čokoládovou polevou a zdobíme polovinou mandle.

 Kakaové ořechové rohlíčky

 250 g hladké mouky,  150 g moučkového cukru,  200 g másla,  100 g mletých ořechů, 1 lžíce kakaa,  1 lžička mléka

 Vypracujeme těsto, postupně protlačujeme přes nástavec na masovém strojku tvarujeme malé rohlíčky.  Když nemáme strojek, tak vykrajujeme. Upečené,ještě teplé, obalujeme v moučkovém cukru.

 Dortíčky

 150 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 60 g Solamylu, 150g másla, 1 žloutek, 20 g kakaa – vypracovat těsto, vyválet, vykrajovat, upéct. Slepujeme máslovým krémem, poléváme čokoládou, ozdobíme.

 Kokosoví tučňáci

100g jemné kokosové moučky, 80 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 150 g mletých dětských piškotů, 100 g másla, 1-2 lžíce rumu nebo mléka.

Vypracujeme těsto, ze kterého uděláme asi 30 kuliček. Kuličky obalíme v moučkovém cukru a vtlačíme do formiček „úlků“.

Vařečkou v úlcích vytlačíme otvor, naplníme krémem a přilepíme na piškot nebo upečené linecké kolečko.

Ve vodní lázni rozpustíme 100g čokolády a polovinu tělíčka potřeme.

Oči uděláme z kousku bílého marcipánu, zobáček ze žlutého marcipánu, křidélka z rozpůlených oloupaných mandlí.

 Valašský měsíček

210 g hl. mouky, 70 g ml. cukru, 140 g tuku, 20 g kakaa, 40 g oloup. ml. mandlí  – vypracujeme těsto, vyválíme, vykrajujeme měsíčky a upečeme. Potřeme marmeládou, přiklopíme měsíčkem z nepečeného těsta a potřeme rumovou nebo čokol. polevou.

 Nepečené:

150 g ml. cukru, 50 g suš. mléka, 60 g másla, 100 g ml. oloup. mandlí, 40-70 g piškot. drobečků, 1 lžíce citr. šťávy, trocha rumu.Tvarujeme nebo stříkáme .

 Mocca oválky

 350g másla, 600g hladké mouky, 200g moučkového cukru, 2 žloutky, 2 vanilkové cukry, kůra z jednoho citrónu.

 vypracujeme těsto, vyválíme a vykrajujeme tvary. Upečeme, slepujeme kávovým krémem.

 300g másla, 250g moučkového cukru, 4 lžíce silné černé kávy.

Máčíme v polevě a sypeme čokoládovou rýží.

 Popelčin oříšek

350 g hl. mouky, 210 g ml. cukru, 280 g tuku, citr. kůra, 1/2 ČL ml. skořice a utlučeného hřebíčku, 140 g

ml. ořechů, 1 žloutek – vypracujeme těsto, které plníme do formiček a upečeme.

Po dvou slepujeme k sobě máslovým krémem, dovnitř dáme lískový oříšek. Spodek namočíme do čokolády a postavíme do papírového košíčku. Ozdobíme zeleným kokosem.

 

 

 

Obrazek

Recepty jsou zleva

 

Slepované linecké cukroví

1/2 kg hladké mouky, 18 dkg cukru, 28 dkg másla, 4 žloutky, citronová šťáva a citronová kůra, vanilkový cukr, marmeláda na slepení dílu bez otvoru a s otvorem.

Do prosáté mouky přidáme cukr a vanilkový cukr. Do důlku oddělíme žloutky, přidáme změklé máslo, citronovou šťávu a kůru z jednoho citronu. Všechny suroviny na linecké curoví smícháme, vypracujeme těsto, zabalíme ho do mikrotenového sáčku a necháme v chladu asi jednu hodinu odležet.

Poté z těsta vyválíme na lehce pomoučněném vále plát, ze kterého formičkou vykrájíme tvary dle naší fantazie jako například srdíčka, kolečka, kytičky, atd. Uprostřed poloviny z nich vykrojíme malý otvor. Jednotlivé kusy poklademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v předehřáté troubě asi na 170°C 10 až 12 minut do růžova. Vytvořené tvary k sobě slepíme nějakou dobrou marmeládou a jemně pocukrujeme.

 

Ořechové trubičky

<style type="text/css">

Vypracujeme těsto: 350 g hl. mouky, 150 g ml. cukru, 200 g tuku, 1 vejce, 1 žloutek, 70 g ml. ořechů, 1PL kakaa. Dáme do ledničky, druhý den vyválíme, nakrájíme obdélníčky 4 x 6 cm. Navineme na kovové trubičky a upečeme. Plníme máslovým krémem: utřeme 200 g másla, 200 g ml. cukru, a 1 lžíci rumu. Konce trubiček namáčíme do čokoládové polevy.

 Punčové rohlíčky

210 g hladké mouky, 140 g tuku, 70 g moučkového cukru, 1 vanilinový cukr, 2 žloutky, citronová kůra

Punčová hmota

50 g nastrouhaných ořechů, 25 podrcených piškotů, 1 lžíce medu, 2 lžíce rumu, trocha mléka

Mouku prosejeme, přidáme změklý tuk, moučkový cukr, žloutky a nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu. Vypracujeme vláčné těsto, které necháme v chladu odpočinout.

Poté těsto rozválíme na plát. Z plátu vykrájíme rohlíčky a zvolna je upečeme.

Nastrouhané ořechy smícháme s podrcenými piškoty, přidáme med, rum a trochu mléka.  Upečené rohlíčky potřeme zavařeninou a slepujeme punčovou hmotou. Ozdobně je pokropíme čokoládovou polevou a necháme ztuhnout.

 Punčové košíčky

 750g hl. mouky, 250g moučkového cukru, 500g rostl. tuku, 4 žloutky
citronová kůra
Náplň:
150g mletých vlašských ořechů, 200g moučkového cukru, 1 balíček piškotů
100ml rumu, 2 lžíce rybízové marmelády, 1 vanil. cukr, šťáva z 1/2 citronu
1 lžíce horké vody
Čokoládu na polití a něco na ozdobení (oříšky, barevný mák....)
Udělat těsto dát na 30 minut do lednice odpočinout. Naplnit formičky a upéct, po vychladnutí dát náplň, polít čokoládou a ozdobit.

 Černoši(Katarinka)

 210g hladke mouky, 20g kakaa, 70g cukru moučky 40g strouhaných oříšku, 140g másla nebo hery, 1žloutek

Naplň:
80g cukru moučky, 25g marmelády, 120g strouhanych oříšku, 2 lžíce rumu
Ingredience na těsto spojíme a důkladne popracujeme.Na pomoučené desce rozvalíme těsto a vykrajujeme kolečka.Dáme na vymazaný plech a pečeme ve vyhřáté troubě na 180st.
Během pečení i připravíme náplň.
Smíchejte marmeládu s cukrem, s oříšky a rumem.Vychladlá kolečka slepujme po dvou a můžme je polít čokoládou.

 Rumové kuličky - nepečené

 15 dkg sušenych hrozinek, 2 dcl rumu, 20 dkg mletých ořechú, 15 dkg mletého cukru, 15 dkg strouhané čokolády, 10 dkg dětské piškoty

Je lepši hrozinky trochu posekat. Do uzavřené skleničky dáme posekané hrozinky a zalijeme je 2 dcl rumu. Necháme je aspoň 24 hod. luhovat. Pak tam přidáme ostatní přísady. Vypracujeme těsto, ze kterého tvarujeme kuličky. Ty pak obalujeme v dobrém kakau, nebo v jemně umletých oříškách, či v kokosu, nebo ve všem naraz. Je-li těsto husté, přidáme rumu, je - li řídké, přidáme piškotu.
Hotové kuličky necháme aspoň den v chladnu odpočinout. Pak je klademe do papírových košíčkú.

 

 

 

Obrazek

Recepty zleva

 

 Voňavé cukroví

140 g hladké mouky, 140 g mletého cukru, 100 g másla, 1 vejce, 140 g ml. ořechů. Vypracujeme těsto a rozdělíme na dva díly. Do jednoho zapracujeme strouhanou citronovou kůru a do druhého 50 g nastrouhané čokolády, trochu mleté skořice a tlučeného hřebíčku. Vyválíme, vykrajujeme stejné tvary a upečeme. Tmavé i světlé cukroví slepujeme marmeládou, povrch potřeme citronovou polevou a ozdobíme. Je-li těsto řídké, přidáme ještě mouku.

 

 Slepovaná ořechová srdíčka se žloutkovou polevou 

 

150g hladké mouky, 1 žloutek, 120g másla, 50g moučkového cukru, 50g strouhaných ořechů, strouhaná citrónová kůra, vanilkový cukr.

Krém:

 100g másla, 100g moučkového cukru, 100g strouhaných ořechů, 1 lžíce džemu

Poleva:
35g moučkového cukru, 1 žloutek

Žloutková poleva na drobné cukroví:

3 žloutky, 15 dkg moučkového cukru a půl kávové lžičky rumu. Třeme do zhoustnutí a pak nožem roztíráme na cukroví.

 Skořicové dortíčky

210 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 140 g tuku, 40 g mletých ořechů, 1 ČL mleté skořice, trocha strouhané citrónové kůry, 1 vanilkový cukr. Vypracujeme těsto, necháme v chladničce odpočinout. Vyválíme, vykrajujeme kolečka nebo oválky a upečeme. Polovinu koleček potřeme čokoládovou polevou a přilepíme 1/2 oloupané mandle. Kolečka slepujeme oříškovou nádivkou. Utřeme 80 g krupicového cukru se 2 žloutky, 1 vanilkovým cukrem po pěny. Přidáme 100 g

mletých ořechů, 1 ČL kyselé zavařeniny a 1/2 PL rumu.

 

Medová kolečka s kokosem

160 g hladké mouky, 60 g moučkového cukru, 60 g másla, 1 žloutek, 1 PL medu, 60 g strouhaného kokosu. Vypracujeme těsto, vyválíme a vykrajujeme kolečka. Upečeme na vymazaném plechu a vychladlá slepujeme kokosovou náplní. Utřeme 80 g másla se 6 lžícemi moučkového cukru, 1 lžící medu, 2 lžícemi rumu, 120 g kokosové moučky. Místo kolečka jsem použila kytku.

 

Pařížské rohlíčky ll


Těsto
300 g cukr moučka, 4 bílky, 200 g mletých ořechů, 2 lžíce hrubé mouky

Krém
3 vejce, 220 g cukr moučka, čokoláda na vaření, 250 g másla
čokoládová poleva

Těsto
K bílkům přidáme cukr a šleháme nad parou do zhoustnutí. Odstavíme, vmícháme ořechy a mouku. Na plech stříkáme malé rohlíčky. Upečeme.

Krém
Nad parou šleháme do zhoustnutí vajíčka s cukrem. Vmícháme změklou čokoládu a přidáme utřené máslo. Necháme vychladnout a zdobičkou naneseme na upečené rohlíčky. Já dělám ze Salka a másla.
 Poté co krém ztuhne, namáčíme rohlíčky do čokoládové polevy.

 Brtníky

Upečeme kokosky a linecká kolečka. Na kolečka dáme kakaový krém,doprostřed marmeládu a pak kokosku. Necháme v chladu ztuhnout a pak spodní část namočime v rozehřáté čokoládě tak,aby nebyl vidět krém. Necháme ztuhnout.

 Kokosové ze strojku

 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek strouhaného kokosu, 1/3 hrnku cukru, 1/2 kostky másla, 1/2 prášku do pečiva, 1/2 vanilkového cukru, 1 vejce

Smícháme hladkou mouku, kokos, cukr, máslo, prášek do pečiva, vejce a vanilkový cukr. Vypracujeme těsto, které důkladně prohněteme. Na tvarování pečiva můžeme použít masový strojek s tvořítkem určeným pro těsta. Těsto prolisujeme příslušným tvořítkem a na plech vyložený pečícím papírem tvarujeme kolečka, esíčka a tyčinky. Kokosové pečivo zvolna pečeme v mírně vyhřáté troubě a ještě teplé je obalujeme ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

 

2 lžíce hladké mouky, 6 lžic moučkového cukru, 40 g kakaa, 6 vajec, na špičku nože kypřícího prášku.
Žloutky s cukrem ušleháme do pěny, přidáme mouku prosátou s kakaem a práškem do pečiva a ušlehaný sníh.

Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme. Piškotový plát vyklopíme na moučkovým cukrem
posypanou utěrku. Do středu podélně položíme váleček na nudle a plát přes něj přeložíme.
Necháme vychladnout, pak potřeme kokosovo–ořechovým krémem. Do 5 lžic horkého mléka zamícháme 200 g másla,
2 vanilkové cukry, 3 lžíce mletého kokosu. Promícháme a nakonec zamícháme 150 g mletých ořechů.
Na krém položíme 3-4 oloupané banány a přeložíme v slzu. Polijeme čokoládovou polevou nebo posypeme cukrem.
Krájíme úhledné trojúhelníky. Na čokoládovou polevu kápneme čárečky čokoládou, když stékají dolů, tvoří malé slzy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vánocni cukrovi

(marie prochazkova, 17. 10. 2013 13:31)

děkuji za recepty rada je vyzkouším

Re: vánocni cukrovi

(Helča, 17. 10. 2013 21:02)

No blíží se to, jsem ráda, že jsi nakoukla, přeji hezký večer

http://vanocni-cukrovi-recepty.cz/

(Michal, 6. 9. 2012 17:53)

Návody i s videem a postupy na pečení a přípravu drobného cukroví naleznete zde : http://vanocni-cukrovi-recepty.cz/

vosí hnizda

(gjtzjuztz, 13. 12. 2009 19:09)